7K0A0108-640x426Osiągnięcie sukcesu związane jest z indywidualnymi cechami charakteru danego przedsiębiorcy, który zamierza stać się właścicielem placówki bankowej. Przed zdecydowaniem się na jakikolwiek krok w tej kwestii trzeba przeanalizować rynek oraz zweryfikować czy istnieją nowocześniejsze rozwiązania. Oprócz tego powinno się mieć odpowiednią wiedzę związaną z bankowością i finansami. Gdyby jednak tej wiedzy nie było dość wystarczająco lub nawet jej brak należy skorzystać z porad eksperta, który będzie bardzo dobrze obeznany w tych zagadnieniach. Nie warto uczyć się na czyichś błędach oraz trwonić w taki sposób kapitał, ponieważ nie jest to dobra droga. Lepiej zainwestować te pieniądze dużo skuteczniej.

Posiadanie własnej placówki wymaga spełnienia kilku wymagań narzuconych przez bank. Pierwszym, a zarazem najważniejszym wymogiem jest posiadanie dużej ilości pieniędzy. Pozwoli to odpowiednio zmodernizować i umeblować pomieszczenie oraz zadbać, aby funkcjonował w prawidłowy sposób przez kilka pierwszych miesięcy. Kosztorys ten rozbija są na istotne elementy. Należą do nich opłata franchisingowa, koszt lokalu z wyposażeniem, odpłatności za dostosowanie miejsca do wymogów stawianych przez bank, wynagrodzenie dla pracowników, należyte dobranie zabezpieczeń bądź zakup sejfu w razie prowadzenia usług związanych z przepływem gotówki dla nowych klientów. To nie wszystkie opłaty. Do tego trzeba doliczyć koszty konwojowania, ochrony czy nawet bieżące potrzeby. Jeżeli chodzi o kwestie związane z prawem to należy mieć własną działalność, zaświadczenie o niekaralności, opłacić czy zadłużenia wobec Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, posiadać dokumenty stwierdzające wymagane wykształcenie czy doświadczenie zawodowe.

Kolejna rzecz to poznanie ofert różnych banków. Wybierając odpowiednią markę banku należy zaznajomić się z wieloma systemami współdziałania, które proponują placówki finansowe. Chodzi o zwrócenie uwagi na ten, który wyda się naszym zdaniem najbardziej interesujący. Mowa tu o ilości już posiadanych oraz zlokalizowanych placówek przez bank, precyzyjnej analizie przychodów i kosztów. Ma to na celu uświadomienie sobie, po jakim okresie mniej więcej mogą są zwrócić się ewentualne poniesione wcześniej wydatki związane z wybranym bankiem. Ostatnim, a zarazem końcowym elementem jest wnikliwe przejrzenie całej umowy franchisingowej przed złożeniem własnoręcznego podpisu.

Jeśli ktoś nie ma chęci, aby zająć się tylko i wyłącznie usługami bankowymi może pomyśleć o własnym biurze brokerskim. Otóż biuro maklerskie ma bardzo podobny charakter działania do placówki bankowej. Plusem tego są niskie koszty wkładu i bardziej rozległy zakres świadczonych usług. Może być to proponowanie kredytów, leasingu, ubezpieczeń oraz funduszy emerytalnych. Taka struktura pozwala na współpracę z szeregiem placówek finansowych czy nawet ubezpieczeniowych. Trzeba jednak nauczyć się otwartości na nowe technologie, kierować tak dochodowym biznesem i nabywać coraz to nowe umiejętności.