money-1302828_1280Każdego miesiąca brakować może kwoty do tego aby wybrać się do kina, kupić sobie jakiś lepszy ciuch lub odłożyć jakąś sumę. Czy istnieją sposoby na to aby tak w zasadzie poradzić sobie z ich brakiem? Oczywiście, że TAK! Wystarczy zastosować się do kilku praktycznych rad.

Idąc na zakupy do jakiegoś sklepu warto się decydować na to aby korzystać z odpowiedzialnych sposobów na oszczędzania. Tym razem kupując jakieś opakowanie nie należy brać czegoś mniejszego a jedynie pomyśleć o tym aby zaopatrzyć się w coś znacznie większego. Można w tym przypadku powiedzieć o jakiś większych płynach do prania, zmywarek itp. Czy warto kupować wodę w butelce 0,5l? Oczywiście, że NIE! Taki sposób nie zaliczany jest do ekonomicznych. Zamiast tego warto wybrać coś zdecydowanie innego, zaopatrzyć się w wodę o pojemności 5l.

Idąc na zakupy, nieważne jakie – spożywcze, odzież lub inne decyduj się na wyjście z kartką. Jeśli coś się na niej nie będzie znajdować to na pewno nie należy tego wkładać do swojego wózka. Na pewno wiele razy można przypomnieć sobie to, że tak w zasadzie wyjście na zakupy jedynie po cukier kończyło się w sposób zdecydowanie inny. Należy tutaj powiedzieć o dokupieniu sobie także jakiegoś napoju, cukierków lub paczki chipsów. Kartkę warto traktować jako swoją złotą regułę, nie warto od niej odchodzić.

Świetny sposób na oszczędzanie na zakupach to na pewno korzystanie z różnego rodzaju wyprzedaży. W tym przypadku warto starać się szukać jakiś produktów i towarów w obniżonej cenie. Na pewno nikt nie lubi przepłacać. Warto czasem nastawić się na robienie zakupów kilka godzin przed zamknięciem sklepów.

Tuż po zakupach należy się zdecydować na to aby odkładać swoje wszystkie drobne. Dobrym miejscem do tego będzie puszka. Nie ważne jaka tutaj jest kwota reszty – czy to 2 zł z groszami, 1 złoty z końcówką. Najważniejsze będzie to, że w ciągu jednego miesiąca z tego wszystkiego co pozostanie bez żadnych większych problemów można odłożyć dość sporą sumę.

Twoje rozmowy telefonicznie nie powinny być długie. Wykonuj połączenia w wyjątkowych sytuacjach. Pomyśl o tym, że czasem dużo wygodniej a także prościej będzie wysłać jakiegoś sms lub wiadomość na portalu społecznościowym. Nie mając darmowych rozmów do wszystkich sieci nie należy potocznie ,,wisieć” na telefonie cały czas. To na pewno nie będzie należeć do zbyt dobrych praktyk.

W mieszkaniu warto pamiętać o tym aby zawsze starać się zakręcić wodę, wyłączyć w dość szybkim czasie lampkę lub telewizor. Poprzez takie proste czynności bez żadnych większych przeszkód można zaoszczędzić kilka złotówek. Pod koniec dnia warto czasem wyłączyć całą listwę aby źródło zasilania prądu było jak najmniej narażone na koszty.

Warto zrezygnować z różnych nałogów. Na pewno warto pomyśleć o tym aby skończyć palić papierosy lub pić notorycznie alkohol. To do niczego dobrego nie będzie prowadzić a tak naprawdę generować to może dość wysokie koszty.