model-1208325_1280Bardzo duża liczba osób zastanawia się tak właściwie nad tym w jaki sposób należy odnaleźć dla siebie dobre miejsce na czas pobytu na studiach np. na stancji. Jak przyszły student powinien szukać pokoju? Na co warto zwracać uwagę?

Pierwszą rzeczą na jaką należy zwrócić uwagę w przypadku poszukiwania mieszkania jest z pewnością to aby starać się dowiedzieć jak najwięcej o wszystkich kosztach występujących w wynajmie mieszkania/pokoju. Należy doczytać ogłoszenie do końca aby zapoznać się czy do miesięcznej kwoty będą zaliczać się media z rachunkami czy to wszystko będzie trzeba płacić osobno. Wynajmując mieszkanie/pokój w większym mieście np. Wrocław, Kraków, Warszawa należy się liczyć z powiększonymi kosztami miesięcznymi.

Żeby odnaleźć odpowiedni pokój do wynajęcia z pewnością należy się zdecydować na to aby szukać na odpowiednio przeznaczonych do tego stronach. O czym w tej sytuacji należy pamiętać? Przede wszystkim spojrzeć na wszystkie lokalne gazety, portale ogłoszeniowe. Najpierw warto zwrócić uwagę na te wszystkie ogłoszenie, które są kompletne z dużą liczbą zdjęć. Jeśli ktoś nie ma nic do ukrycia to tak naprawdę nie będzie starał się niczego ukrywać.

Warto także dowiedzieć się o proponowanej umowie przez właściciela. W tym przypadku warto sporządzić jakąkolwiek umowę. Nie należy wynajmować pokoju/mieszkania na tzw. czarno. Taka umowa to z pewnością gwarancja zarówno dla osoby wynajmującej a także dla gospodarza.