money-1302832_1280Na pewno każdy na koniec miesiąca chciałby mieć większą liczbę gotówki. Po opłaceniu wszystkich rachunków, kupieniu do domu środków czystości tak właściwie pieniądze, które zostają pod koniec miesiąca nie są aż tak duże. Istnieją jednak skuteczne sposoby aby pod pewnymi kategoriami np. finanse, ubezpieczenie samochodu lub jedzenie znaleźć oszczędności.

Chcąc zaoszczędzić na ubezpieczeniu swojego samochodu postaraj się odnaleźć możliwie jak najtańszy pakiet OC/AC miesiąc lub dwa przed określonym terminem. Nie należy co roku przystępować do tej samej firmy. Śledząc pakiety OC/AC dwa miesiące przed określonym terminem można znaleźć coś najbardziej korzystnego dla nas. Z tym wiązać się będzie czynne poszukiwanie zniżek na swój samochód.

W kwestii jedzenia można także oszczędzać -są na to sprawdzone sposoby. Postaraj się ograniczyć jedzenie na mieście a także kawę kupowaną z automatu. Na pewno znajdzie się lista osób, która będzie krytykować to podejście. Jednak nie można tego lekceważyć. Oszczędności, które z tego względu mogą wynikać to z pewnością kwoty rzędu od nawet 50 zł do 700zł na jeden miesiąc. W przeliczeniu na cały rok takie kwoty mogą być dość wysokie.

Zdarza Ci się często, że lubisz podjadać słodycze popijając jakimiś napojami gazowanymi? W to miejsce wybierze coś zupełnie innego. Zdecyduj się na to aby zastąpić colę czymś innym a chodzi tutaj głównie o wodę z cytryną. Na miejsce słodyczy postaw jakiś zdrowy zamiennik – mogą to być warzywa i owoce. Co można dzięki temu zyskać? Na pewno nasz organizm będzie lepiej reagował i nasz metabolizm będzie prawidłowy.

Staraj się nie przepłacać na jedzeniu – szukaj ofert promocyjnych. Dobrą praktyką może być to, że tak właściwie będzie się poszukiwać najtańszej ceny za jakiś produkt. Warto przenalizować gazetkę w celu znalezienia taniej rzeczy do swojego koszyka. Przepłacanie za tą samą rzecz nie będzie się zaliczać do ekonomicznych czynności.

Idąc do pracy lub na uczelnię zdecyduj się na to, że tak właściwie będziesz przygotowywał wcześniej sobie kanapki. Oszczędność wynikać będzie z tego taka, że unikać będziesz jedzenia na szybko np. hot-doga lub zapiekankę.

Zdecyduj się na zakupy, które będziesz wykonywał mniejszą ilość razy ale za to w większych ilościach. Warto sobie uświadomić tą rzecz, że produkty kupowane w większych opakowaniach mogą być o wiele tańsze do tych, które są kupione w mniejszych.

Znajdź konto bankowe, które nie będzie posiadało żadnych opłat. Jeśli widzisz, że na twoim koncie za to, że korzystasz regularnie z karty pobierana jest Ci symboliczna kwota rzędu 1 lub 2 zł to pomyśl o tym aby przejść do innej placówki. W przeliczeniu na jeden rok straty mogą być dość spore. Nie warto tracić swojej kwoty na koncie w taki sposób. Zobacz to czy nie posiadasz na swojej karcie niepotrzebnych usług – chodzi tutaj o często niekoniecznie ubezpieczenie karty. Mając stały dochód miesięczny zdecyduj się na to aby postarać się otworzyć konto oszczędnościowe. Z tego tytułu można także zyskać jakąś gotówkę.

Jeśli chodzi o wydatki domowe i tradycyjne opłaty warto się zastanowić nad tym aby wynajmując mieszkanie robić to możliwie jak najbliżej swojej pracy. To może być dla nas bardzo duża oszczędność pieniędzy (codzienny dojazd) a także czasu – nie będzie trzeba wstawać niepotrzebnie tak wcześnie. Każdy z nas korzysta z podstawowego sprzętu użytku domowego telewizor, komputer, monitor itp. Warto się zastanowić nad tym aby za każdy razem pod koniec dnia starać się wyłączyć urządzenia elektroniczne. Twoja pralka powinna zostać uruchomiana tylko i wyłącznie wtedy kiedy tak właściwie dojdzie taka potrzeba. W jaki sposób musisz to rozumieć? Jeśli całość nie została wypełniona to tak naprawdę nie ma większego sensu na to aby ją uruchamiać gdyż to będzie przynosić niepotrzebne koszty.

W kwestii odzieży można odnaleźć także oszczędności. Warto się zdecydować na to aby przede wszystkim poszukać ciekawych ciuchów nie zawsze w markowych sklepach ale w zupełnie innych miejscach. Można także czasem iść do sklepów gdzie sprzedawane są ciuchy z drugiej ręki, w popularnych ciucholandach można trafić na ciekawe produkty i to w obniżonej cenie. Zakupy ciuchów na zniżkach i promocjach to także bardzo skuteczna rzecz. Warto się na to zdecydować aby niepotrzebnie nie przepłacać za swoje ubrania.

Jeśli chodzi o rozrywkę to także tu można znaleźć oszczędność. Nie wybieraj się do klubów gdzie jest płatna wejściówka – pomyśl o tym aby skorzystać z kina na świeżym powietrzu lub bezpłatnych festynów.