1415240_96317150Pożyczki poza bankowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Szczególnie doceniane są przez osoby, które mają problemy z spłatą swoich zobowiązań, mają potknięcia finansowe, lub też pojawiły się u nich negatywne wpisy w bazie BIK, a o za tym idzie, skorzystanie z oferty bankowej staje się wręcz niemożliwe. Pożyczki poza bankowe, bardzo często są droższe od rozwiązań w postaci kredytów bankowych, mają jednak znacznie uproszczone procedury, szybszy proces weryfikacji i większą przyznawalność. Oferowane są z gotówką na konto bankowe, w postaci czeku GIRO, wypłatą gotówki w danym urzędzie pocztowym. Pojawiły się też pożyczki poza bankowe udzielane w miejscu zamieszkania.

Pożyczki poza bankowe udzielane w miejscu zamieszkania mają swoje dobre jak i złe strony. Zacznijmy jednak od tych dobrych. Przede wszystkim, nigdzie nie musimy wychodzić, aby móc ja uzyskać. Wystarczy zadzwonić lub wysłać smsa, na dany numer z firmy, której oferta nas zainteresowała i oczekiwać kontaktu od danego konsultanta. Zazwyczaj podczas rozmowy pobierane są od nas dane związane z naszą tożsamości czyli imię, nazwisko, nr dowodu osobistego lub pesel czy też adres zamieszkania. Tutaj każda firma stosuje swoje procedury kwalifikacyjne. Następnie zostajemy umówieni z przedstawicielem, który odwiedzi nas w miejscu zamieszkania. Niektóre firmy wymagają przygotowania ksera dowodu osobistego, dokumentów dochodowych lub umowy, ale są również takie, które takich wymagań nie stosując. Zarówno okres kredytowania jak i sam przedział kwotowy jest tuta nieco skromniejszy w porównaniu z pożyczkami poza bankowymi udzielanymi na konto bankowe. Najczęstszy przedział dotyczy kwot 1000-3000 zł, rzadziej oferuje się kwoty wyższe. Okres kredytowania od kilku tygodniu do około 1,5 roku, a zatem jest on również znacznie krótszy. Pożyczki poza bankowe udzielane w miejscu zamieszkania są bardzo często przyznawane osobom, które są w trakcie egzekucji komorniczych, mają negatywne wpisy w bazach takich jak KRD oraz BIK, rzadziej ERIF. Wada takiego rozwiązania są koszty. Sama w sobie już ta pożyczka jest stosunkowo droga, a biorąc pod uwagę jej krótki okres kredytowania, koszty te nie mają możliwości rozbicia się w czasie, a zatem są bardziej odczuwalne dla portfela kredytobiorcy. Ponadto, sama obsługa w domu nie jest rzeczą darmową. Jest to usługa jak najbardziej płatna, doliczona do kosztów uzyskanej pożyczki. W związku z tym koszty te jeszcze bardziej wzrastają.

Pożyczki poza bankowe, jak i inne rozwiązania finansowe, są skierowane do ludzi. Zanim jednak zaciągniesz taką pożyczkę zwróć uwagę na ich koszty. Bardzo często firmy pożyczkowe podają w umowie raty tygodniowe, które wydają nam się niskie. Jeśli jednak pomnożymy je przez 4-5 tygodni, wówczas powstały wynik, może okazać się dla nas zbyt wysoki. Podejdźmy do pożyczek w sposób bardziej rozważny bo tylko dzięki temu, mamy szansę na bycie i życie bez problemów finansowych. Każda pożyczka przez nas zaciągnięta, to zobowiązanie, które musi zostać uregulowane.