car-471975_1280Coś na co czekała spora grupa polskich klientów salonów samochodowych nareszcie jest dostępne w Polsce. W końcu również i do Nas dotarła ta rewolucyjna metoda finansowania zakupu samochodu. Mowa oczywiście o leasingu konsumenckim. To naprawdę najbardziej przejrzysta i najlepsza z możliwości zakupu samochodu na kredyt. I to nowego samochodu, prosto z salonu. Finansowanie to polega na spłacaniu wartości samochodu w bardzo nisko oprocentowanych ratach, dzięki czemu w zasadzie samochodem można jeździć od ręki. Działa to niemalże identycznie jak leasing firmowy, z tą małą różnicą, że w tym wypadku na wartości każdej wpłaty nie zyskuje się podatku dochodowego.

Wyjaśniając jednak wszystko dokładnie, nie można nie zauważyć, że auto do momentu ostatecznego wykupu nie jest własnością leasingobiorcy. Jeżeli zdecydujemy się na wzięcie auta w taki właśnie leasing, to jesteśmy jego użytkownikami, pełnymi praw i obowiązków oczywiście, jednakże auto jest własnością banku bądź firmy leasingowej, która takiego zaangażowania nam udzieliła. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy jeździć nowym autem, a to, że auto jest własnością banku nie stanowi dla nikogo żadnego problemu. Wystarczy napisać, że dzięki temu odsetki roczne są około czterokrotnie mniejsze, aniżeli w przypadku zwykłego kredytu samochodowego w dowolnym banku.

Jak wzięcie takie leasingu wygląda w praktyce? Zaczynamy od wybrania samochodu dla siebie. Jeśli znajdziemy już coś wymarzonego to oczywiście musimy się dowiedzieć czy dany salon oferuje taką opcję kredytowania pojazdu. Aha, bardzo ważną informacją jest to, że leasing konsumencki można zrobić tylko na nowy samochód. Jeśli samochód w salonie mamy już wybrany a w tym salonie można taki leasing otrzymać to zaliczkujemy samochód i zaczynamy procedurę starania się o taki leasing. Otrzymanie go będzie oczywiście zależeć od tego, czy posiadamy zdolność kredytową na spłatę miesięcznych zobowiązań. Jeśli tak, to następuje przygotowywanie wniosków leasingowych a potem umów. Jako, że wszystko odbywa się w jednym miejscu i jednym salonie, samochodem możemy wyjechać z salonu już w momencie podpisania umowy.

Co bardzo ważne, samochód zarejestrowany jest na leasingodawcę. W umowie leasingu trzeba też określić kwotę pierwszej wpłaty, bo taką zawsze trzeba na początku uiścić. Może to być dwadzieścia albo trzydzieści procent. Dzięki temu miesięczne raty wyjdą o wiele mniejsze, to znaczy im większa pierwsza wpłata tym mniejsze raty w trakcie trwania umowy leasingowej. Kolejną ważną rzeczą i elementem każdej takiej umowy jest kwota wykupu pojazdu. Tutaj ustalamy, ile będziemy musieli zapłacić leasingodawcy ostatniej raty, tak aby auto stało się Naszą własnością. Im większa kwota wykupu tym również mniejsze raty leasingowe, ale tym trudniej może być potem wykupić pojazd na własność. Jeśli nie chcemy tego pojazdu wykupywać to nie musimy tego czynić, może on zostać własnością leasingodawcy a my możemy kupić sobie kolejny, nowy samochód, również w ten sam sposób. To naprawdę doskonała i przede wszystkim tania metoda zakupu nowego samochodu.