money-1017463_1280Jeżeli potrzebujecie pożyczyć większej kwoty pieniędzy na konkretny cel to należy zastanowić się z jakiego rodzaju pożyczki w banku skorzystać. Ogólnie, przychodząc do banku, macie prawo oczekiwać, że doradca w nim pracujący pomoże Wam dobrać najlepsze dla Was rozwiązania. Bardzo często jednak jest tak, że lepiej zorientować się w ofercie banku do którego się wybieramy, jeszcze zanim się do niego wybierzemy. A na pewno już, zanim wybierzemy się do banku, powinniśmy dokładnie wiedzieć, czego my sami potrzebujemy.

Pożyczenie od banku dużej kwoty dla klienta indywidualnego wiąże się z dużymi ratami, które trzeba spłacać przez wiele długich lat. W zależności od kwoty i banku, do którego się udamy, kredyt możemy spłacać nawet przez osiem lat. Teraz należy sobie zadać pytanie, czy kredyt na dużą kwotę lepiej jest zrobić, jako kredyt konsumencki czy jako kredyt gotówkowy? Jeśli chcecie zapytać, jaka jest w tym wypadku różnica to od razu odpowiadamy – kolosalna. Kolosalna na pewno w oprocentowaniu takiego kredytu. Tylko że w większości banków, pożyczka pod zastawienie hipoteki, może być wzięta na minimum czterdzieści bądź pięćdziesiąt tysięcy złotych. Jeśli właśnie taka kwota Was zainteresuje, a macie jakąś nieruchomość, którą można by zabezpieczyć pożyczkę hipoteczną to zdecydujcie sią właśnie na nią.

W większości normalnych banków oprocentowanie pożyczki hipotecznej jest około dwukrotnie niższej aniżeli pożyczki gotówkowej. Jest to spowodowane oczywiście tym, że pożyczka hipoteczna jest oczywiście zabezpieczona nieruchomością, którą w każdej chwili można zająć. Poza tym to w zasadzie nie różni się ona niczym od gotówkowej. Pytanie tylko, czy posiadacie nieruchomość wartą tyle, ile dodatkowych środków finansowych potrzebujecie. Jeśli tak to warto zacząć się o taką pożyczkę odpowiednio wcześnie starać.

Plusem pożyczki gotówkowej jest to, że można ją otrzymać maksymalnie w dwa dni, przy zdecydowanie mniejszej liczbie dokumentów, aniżeli przy kredycie hipotecznym. Jeśli staramy się uzyskać pożyczkę w banku, w którym mamy konto osobiste z regularnie spływającą na nie pensją, to sprawa ogólnie jest prosta i szybka do załatwienia. Przy założeniu , że się posiada odpowiednią zdolność kredytową.

Natomiast pożyczka hipoteczna, chociaż ponad dwukrotnie tańsza, to jednak powiązana z szeregiem formalności, które trzeba przejść. Najwięcej przeszkód jest oczywiście związanych z koniecznością udokumentowania pochodzenia i własności nieruchomości pod hipotekę. Tak więc z tym jest załatwiania najwięcej, bo trzeba mieć sporo dokumentów z Urzędu Gminy bądź właściwego dla Naszego miejsca zamieszkania. Jeśli posiada się już wszystkie dokumenty związane z nieruchomością to trzeba jeszcze dostarczyć wszystkie dokumenty związane z zatrudnieniem. Cały proces przyznania kredytu może potrwać maksymalnie do miesiąca czasu. Dlatego właśnie ludzie, którym zależy bardzo na pieniądzach, często wolą jednak ponieść dwa razy większe koszty całkowite, ale mieć święty spokój od jakichkolwiek urzędów. Wszystko zależy od Was oczywiście.