worek_pieniadze_bankW życiu każdego człowieka przychodzi pora, żeby założyć sobie swoje pierwsze konto w banku. Może to być przy okazji osiągnięcia wieku pełnoletności a może z okazji podjęcia pierwszej pracy. Może przy okazji wyjazdu za granicę a może dopiero przy okazji renty bądź pierwszej emerytury. Ten ostatni przypadek oznaczymy jednak jako skrajny i go wyrzucimy, ponieważ wtedy już nie ma znaczenia, jakie to konto będzie. Zazwyczaj zakłada się je w banku, w którym do emerytury i renty najbliżej. Jednakże pierwsze trzy przypadki to te, które najczęściej są powodem wizyty w banku w celu założenia sobie konta. Konta oczywiście osobistego, no chyba, że zamiast pracy na etacie otwieramy własną działalność.

Przede wszystkim konto bankowe to dzisiaj pełny dostęp przez Internet i smartfon. To jest podstawa, która będzie Nam ułatwiać korzystanie z bankowości, a wiadomo, że bez tych narzędzi nie da się dzisiaj funkcjonować. Zatem dostęp mobilny jest dziś słowem kluczowym, na którym większość z Nas opiera swoje podejście do bankowości. I w tej całej nowoczesności nie można zapomnieć o tym, że konto bankowe musi być jak najtańsze a najlepiej zupełnie darmowe. Z tym, że czasem lepiej jest wydać parę złotych ale mieć konto w banku, który jest bezpieczny i w przypadku finansowego krachu poradzi sobie całkiem przyzwoicie.

Pierwsze konto w banku to bardzo ważna decyzja. Zazwyczaj zakłada się je na wiele lat, dopóki nie stanie się coś, co sprawi, że obrazimy się na Nasz bank na wieki wieków. Jeśli jednak się to nie wydarzy to z pewnością nie będzie się nikomu chciało zmieniać swojego pierwszego konta bankowego. Dlatego warto zajrzeć do porównywarki kont bankowych i popatrzeć na kryteria, które Was interesują. A dokładnie na to, ile kosztuje spełnienie Waszych potrzeb co do konto firmowego.

Jeśli chcecie mieć darmowe przelewy to możecie się spodziewać opłaty za bankomaty, a jeśli chcecie mieć za darmo wpłaty we wpłatomatach to może się okazać, że tylko kilka przelewów w miesiącu będzie za darmo. Dlatego, jeśli zdecydujecie się na skorzystanie z porównywarki to koniecznie patrzcie właśnie na te kryteria, które Was interesują, a nie na wszystkie razem zlane w jedną całość. Najważniejsza jest Wasza potrzeba, ale same koszty korzystania z konta bankowego to nie wszystko. Bardzo ważna jest również jakość obsługi klienta.

Jakość obsługi możecie sprawdzić po prostu odwiedzając kilka banków i ją porównując. Nie musicie biegać po wszystkich bankach. Wtedy zwróćcie też uwagę na to, jaką dany bank w Waszym mieście ma ilość oddziałów. Jeśli okaże się, że nie ma ani jednego to mimo całej dzisiejszej mobilności trudno takiemu bankowi zaufać, bo załatwienie czegokolwiek będzie po prostu graniczyło z cudem. Jeśli więc wybierzecie dwa lub trzy banki, których oferty porównaliście to po prostu je odwiedźcie osobiście i zobaczcie, jak będziecie w nich obsłużeni. I kiedy już porównacie wszystkie parametry to po prostu otwórzcie konto tam, gdzie potraktowano Was z największym szacunkiem i należytą uwagą. Banki stawiają dzisiaj na rzetelną obsługę klienta i dzięki niej wiele z nich może dzisiaj funkcjonować tak jak należy.