Osoby, które posiadają określone kwoty oszczędności zazwyczaj trzymają je na koncie bankowym. Pewnie zdarzają się jeszcze przypadki, w których ludzie mają pieniądze w domu, w tak zwanej „skarpecie”, ale to już raczej sporadyczne sytuacje. Dużo ludzi zastanawia się czy lepiej te pieniądze w coś zainwestować, aby je jeszcze bardziej rozmnożyć, czy może po prostu nic z nimi nie robić. Co jest lepsze?
Dużo w tej kwestii zależy od konkretnej osoby i jej charakteru. Jeśli ktoś lubi ryzyko, to prędzej czy później zainwestuje w coś swoją gotówkę. Nie jest jednak pewne, że wykonanie tego ruchu mu się opłaci. Trzeba zaznaczyć, że sporo inwestycji okazuje się kompletnym niewypałem, a zmartwione tym faktem osoby często tracą oszczędności swojego życia. To chyba największy minus. Są też jednak plusy. Jeśli inwestycja okaże się trafna, to dana osoba może zapewnić sobie niezależność finansową na długie lata.
Trzymanie pieniędzy na koncie na pewno nie daje takiej możliwości. To po prostu „wentyl bezpieczeństwa” na wypadek nieprzewidzianych okoliczności czy nadprogramowych wydatków. Sporo ludzi boi się utraty swojej gromadzonej przez całe życie gotówki i nie ma zamiaru inwestować. Taka jednak postawa sprawi, że zawsze będą zmuszeni ciułać kolejne złotówki. Na pewno jednak nie stracą swoich oszczędności i w razie jakiejś choroby itp. będą mieli na leczenie czy dalsze życie. Jest to na pewno największa zaleta takiego właśnie wariantu. Naszym jednak zdaniem, warto zainwestować. Nie trzeba od razu rzucać na szalę wszystkich pieniędzy. Można tylko 3/4 czy połowę. Warto dać sobie szansę na stanie się prawdziwym królem życia.